2018. szeptember 6., csütörtök

A rovológiai kutatás világnézeti erőforrásai

Vannak nagy múzeumok, amelyek egy, vagy több multimilliárdos adományának köszönhetően működnek és finanszíroznak kutatásokat is. Az esetünkben nem ez a helyzet, bennünket humán erők mozgatnak. 




1. ábra. A kép tufelén, a naplemente által srégen súroltatván, a lépcső tetején van a veleméri Sindümúzeum 


Kétféle humán-világnézeti erőforrást különböztethetünk meg. 

Az egyik típus a tanult finnugrista megjegyzése, aki nyilvánvalóan most értesült először a magyar hieroglif írásról. Azonban kötelességének érzi, hogy az egyetemeken a magyar írástan helyett a fejébe vert, a magyar őskultúra iránti gyűlöletnek, gúnynak és megvetésnek adja a kifejezését valami  ostobaság és/vagy pejoratív jelző kinyilatkoztatásával. Ezek az akadémikus megjegyzések azért jelentenek erőforrást, mert rávilágítanak arra, milyen nagy népnevelő feladatok maradtak elvégzetlenül - azaz munkára serkentenek.

A másik csoportba azon olvasóim megjegyzései tartoznak, akik hozzám hasonlóan fontosnak tartják a magyar írástörténet megismerését. Ők azt bizonyítják, hogy szükség van a munkámra s ez is erőt ad.

Köszönöm mindkettőt! Különösen azokat, amelyekben megcsillan az értelem is (talán nem kérdéses, ez eddig csak a második típusú hozzászólók esetében volt észrevehető).

Ez a cikk az olvasói vélemények megőrzését szolgálja.

Bakó Krisztián Köszönöm ezt a megtisztelő választ! A magam részéről kb. 5-6 éve olvasgatok esténként régészeti szakirodalmat, mert megdöbbent, hogy a történelem közoktatásból mennyi minden kimaradt, hány Kárpát-medencei régészeti kultúra (valóságban őskori államalakulat, sőt civilizáció) került eltitkolásra az átlag ember előtt. Többek között az Ön könyve (Bronzkori magyar írásbeliség) is közrejátszott annak idején, hogy igyekszem belemélyedni a témába. Még sok ilyen kutatót, mint Ön, Grandpierre Attila, Kiss Godárd, Csaba Vezír! A dél-amerikai indiános párhuzamok, amiket kimutatott, bámulatra méltóak. Természetesen továbbra is figyelemmel kísérem a megosztásait.








A veleméri Csinyálóház egy különleges őrségi szállás (két háló, fürdőszoba, étkezőkonyha, 5 ágy, nagy terasz)  a kertjében lévő tóka tündérrózsái és a levelein napozó békák érdekes látnivalót kínálnak öregnek és fiatalnak 


További blogbejegyzések

A veleméri Szentháromság-templom, amelynek két rovológiai nevezetessége is megtekinthető


Ha Ön, kedves olvasó eddig eljutott a cikk olvasásával, akkor megérdemel egy kis ajándékot, egy különleges nyaralási ötletet.  Elfogadna olyan ajánlatot, amiben nem csak őrségi szállás, hanem némi kulturális csemege is van, ami nem kerül túl sokba? Akkor megtalálta! Ajánljuk magunkat! Ez persze nem mentes minden önérdektől, viszont kétségtelenül egyedi. Az általunk javasolt őrségi szálláson a magyar hieroglif írásról is folytathat eszmecserét, nem is beszélve a Sindümúzeum díjtalan meglátogatásáról az itt eltöltött nyaralás alkalmával. S mindez (a beszélgetés és a Sindümúzeum is) teljesen díjtalan. 


Amennyiben Ön az őrségi szállás félpanzióvalőrségi szállás medencévelőrségi szállás SZÉP-kártyávalőrségi szállás Őriszentpéteren, netán az őrségi szállás Szalafőn keresőkulcsok mentén keres magának egy őrségi lakosztályt, vagy őrségi szálláshelyet az írástudomány és a szép táj mellé, akkor mi tudjuk ajánlani a legkedvezőbb megoldást! 

Az írástörténet és az őrségi jelkincs iránt érdeklődő igényesek, mint Ön is,  aligha találnak jobbat a veleméri Cserépmadár szállás és Csinyálóháznál, e jellegzetes őrségi szálláshelynél, mert írástörténész által működtetett Cserépmadár szállás és Csinyálóház Veleméren is csak egy van. Igazán kár lenne haboznia, inkább hívja a 06(20)534-2780-as telefonszámot a rovológus által vezetett őrségi szállás lefoglalása végett!



A veleméri Csinyálóház (egy különleges őrségi szállás) mellett várja a felújítást a százhúsz éves pajta

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése