A Spirit fm-en Novák András készített egy szívet-lelket melengető interjút Kásler Miklós főigazgató úrral, aki beszámolt az MKI tevékenységéről és terveiről. Egy sor régóta megoldásra váró feladatot oldanak meg az MKI munkatársai, mint például a székesfehérvári királycsontok azonosítása és méltó eltemetése, vagy a történeti források (újra)fordítása, a NAT tankönyveinek átírása, magyar mitológia írása.
Ezt az interjút az alábbi linkre kattintva lehet megtekinteni. Módosíthatják történelmünket az új ismeretek Exkluzív, 2023.08.30.
Nagyszerű tervek! Gratulálok! Sok sikert kívánok a továbbiakhoz is!
Azonban nagyon fontos lenne a székely írás szójeleinek (a magyar hieroglif írásnak) a kutatása és a hasznosítása is, mert e nélkül a kitűzött szép tervek nem teljesíthetők maradéktalanul.
Ennek a hieroglifikus írásnak a jelei az ősvallás legfontosabb fogalmait jelölték. Ezért a tervek között szereplő magyar mitológia leírása ezek nélkül nem lehet teljes.
A NAT tankönyveinek átírásakor sem mellőzhetők a hieroglifikus írásemlékek, mert az ősmagyar kor nem volt írás- és nyelvemlék nélküli.
A kínai-magyar kooprodukcióban, a Magyarságkutató Intézet és a Shanghai Múzeum együttműködésével készülő hun kiállításon az írásemlékek sokasága és pazar kivitele miatt elkerülhetetlenül ki lesz állítva a hun hieroglifikus írásemlékek java. Célszerű lenne e tárgyak mellett megemlíteni az olvasatukat is. A kiállítás kedvéért nyilvánvalóan hasznos lenne meghatározni a hunok nyelvét is. Ehhez célszerű felhasználni a rendelkezésre álló, magyarul megszólaló hun nyelvemlékeket s az ezzel kapcsolatos munkát ideje elkezdeni.
Irodalom
Létrejött a hun kiállítás (Magyar Hírlap, 2023. 06. 23.)
Varga Géza: Eszik-e, vagy isszák a magyar hieroglif írást?
Varga Géza: Lapul, mint tudományos konszenzus a fűben? - válasz Bálint Csanádnak
Varga Géza: Magyar hieroglif írás, Írástörténeti Kutatóintézet, Budapest, 2017.
Varga Géza: Veit Gailel a székely szó- és mondatjelekről
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése