Szergej Botalov régész szerint a korai hun emlékeket rendszerszerűen nevezik szarmatának. A szarmata népnév egyébként is szár magyar (mai magyarsággal "úr magyar") értelmű lehet. Ezért meg sem lepődhetünk, ha a szarmaták leletein ugyanazokat a magyar jeleket találjuk, mint a hunok, vagy a honfoglaló magyarok leletein és a népi hieroglifikus írásemlékeinken. E cikkben egy szarmata napjelkép hieroglifáit olvassuk el magyarul (1. ábra).
1. ábra. A magyar hieroglifákból összeállított szarmata boglár
A boglár a Lyukó, a Nap és a nagy szójelekből felépített jelmontázs, amelynek az olvasata Lyukó, a nagyságos Nap lehet. Mindegyik szójel ismert a magyar jelkészletben, közülük kettő a "ly" (lyuk/Lyukó) és az "n" (nagy) jeleként a székely írásban is szerepel (ezek láthatók feketével színezetten a 2. ábra jobb oldali oszlopának felső és alsó kockájában).
2. ábra. A szarmata boglár jelei (a bal oldali oszlopban fentről lefelé a nagy, a Nap és a Lyukó hieroglifa), valamint a szarmata jelek hun, avar és magyar párhuzama
Irodalom
Varga Géza: Magyar hieroglif írás
Varga Géza: Szarmata tartalom
Ne fogadjon el utángyártott, sérült csomagolású, vagy rosszarcú eladó által kínált Cserépmadár szállás és Csinyálóházat! Rovológus által vezetett hiteles őrségi szállás csak nálunk!
Kétségtelen, hogy elfogult vagyok, mert teljes szívemből szeretem az Őrséget és a szállásunkat, de Ön is így járhat, ha egyszer nálunk nyaral! Hívja most a 06(20)534-2780-as telefonszámot!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése